Komentáře

1 Ivan Ivan | E-mail | 26. února 2012 v 10:12 | Reagovat

Dobrý den/Ahoj,
potřebuji poradit jak postupovat pokud se domnívám, že proti mě (novému řediteli cca 6 měsíců; cca 30 lidí) se utvořila koalice (klika). Zorganizoval jsem týmový cauching bez mé účasti, aby podřízení a týmaři sami definovali problémy a přišli sami s variantami řešení. Díky nezkušenosti (coachů, lidí a nakonec i mě) je výsledkem sada obecných stížností, co dělá vedení (já, jiný ředitel a nejvyšší bývalý ředitel). Drobosti jsou zveličovány a to dobré jako by neexistovalo. Přestože týmy řídí dobře placení týmaři - spolupráci s druhým odborem pasivně odmítají (s lidmi z druhého odboru prý  nemají lidsky problém, ale považují jejich existenci za plýtvání zdroji firmy a nejraději by je vyhodili - jedná se o tým procesních specialistů, kteří mapují a optimalizují procesy právě u nich).
Situace se vyhrotila po odvolání naší ředitelky.
Nyní máme nového šéfa a oni (klika) cítí příležitost se vypořádat se všemi jim "škodícími" elementy. A já zatím nevím jakou mohu čekat podporu od nového šéfa.
Chci využít vystupy z týmového coachingu pro práci s řadovými lidmi z mého týmu (přestože je to primárně práce týmařů!), ale bez týmařů. Když schůzky není přítomen týmař dovedu nalézt společný jazyk s lidmi.

Co ještě mi poradíte?

Děkuji
Ivan

2 Rudolf Kohoutek Rudolf Kohoutek | 28. února 2012 v 12:14 | Reagovat

[1]:Na dálku přes media  se radí obtížně, adekvátnější bývá  poradenství tváří v tvář, přičemž si poradce doplňuje svou inofmovanost o problematice.
Každý vedoucí pracovník musí počítat s interpersonálními konflikty a s kritikou své osobnosti a svých řídících aktivit, a to konstruktivní i nekonstruktivní, adekvátní i neadekvátní a také s kritikou občas velmi nespravedlivou a malichernou, kdy jsou drobnosti zveličovány.  Vedoucím pracovníkům, pokud se proti nim dokonce již  vytvořila klika se zpravidla nedaří samotnému  vše pacifikovat tak, jak by si přál.
Vedoucí pracovník se v takové situaci často cítí osaměle a stresován.
Za takového ,,rozložení sil" je podpora vyšších vedoucích vůči  danému řediteli jednoznačně prezentovaná celému útvaru mimořádně důležitá a někdy rozhodující pro zvládnutí situace.
Považuji za správné vaše rozhodnutí využívat výstupy z týmového coachingu bez přítomnosti týmařů.
Lidé se častěji upřímně vyjadřují a spontánněji komunikují  bez přítomnosti osob, které do skupiny přímo nepatří.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.